5 důvodů, proč mít na svatbě DJ

1. Svatební dj pomůže s organizací

Ne každá svatba má koordinaci a někdy chybí i svatební DJ. Byl jsem na svatbách, které se bez těchto služeb obešly a skvěle se vydařily. Přesto mám zkušenost, že když je na svatbě člověk, který je pověřen zabezpečit její plynulý chod, vše rázem funguje o trochu lépe.

Neříkám, že by se snad svatební DJ dal zneužít jako náhrada plnohodnotné koordinátorky. K tomu bych ani nabádat nechtěl. Vždy však velmi pomohlo, když DJ skrze mikrofon promluvil k hostům a doručil jim krátké sdělení o tom co se chystá, nebo kam by se měli přemístit, aby jim nic neuteklo. 

Hosté se během volné zábavy často rozutečou do všech možných směrů a míst, které daná lokalita nabízí. Často se ve skupinkách dobře baví a jsou zabráni do společného rozhovoru. Proto jim může snadno utéct například první tanec nebo krájení dortu.

Plný taneční parket je vizitka dobrého DJ.

2. Na svatebního dj je spolehnutí

Byl jsem na několika svatbách, kde bylo řešeno ozvučení svépomocí (např. ozvučení obřadu, ale i hudby k zábavě). Ve velkém procentu případů však vždy nastal nějaký problém. Na pověřeného člověka dopadla tíha zodpovědnosti a začal zmatkovat. Překlikl se a pustil jinou písničku. Někdo hudbu pouštěl přes bluetooth a po chvilce ztratil spojení, hudba tedy přestala hrát. Někdo pouštěl písničku z YouTube, ale měl slabý signál. A mohl bych pokračovat.

Je pravda, že i mistr tesař se někdy utne. Mám ale takovou zkušenost, že když byl na svatbě zkušený svatební DJ, k těmto chybičkám a přešlapům nedocházelo.

Svatební DJ a plný parket hostů.

3. svatební dj a moderátor v jedné osobě

Dobrý svatební DJ se většinou postará i o hlaký chod harmonogramu, jak jsem již psal v prvním odstavci. Pravdou je, že s tím souvisí i další jeho přidaná hodnota. Takový DJ totiž může fungovat rovnou jako moderátor a udělat každý bod harmonogramu ještě zajímavější.

Například u házení kytice. Nejdříve svolá hosty tam, kde bude házení kyticí probíhat. Mezitím co se čeká na poslední opozdilce, může s vtipem popisovat, proč se vlastně svatební kyticí háže? Co znamená, když kytice spadne na zem? Atp. Následně hod společně se všemi hosty odpočítá. Tím vším hosty zapojí a více je vtáhne do děje.

3. svatební dj ZAHRAJE PRO VŠECHNY

Na svatbě se většinou sejde několik generací. Od malých dětí až po dědečka s babičkou. Opravdové umění je playlist vyvážit tak, aby se tancem zabavili ti nejmenší, teenageři, dospělí ale i prarodiče. Zkušený DJ ví, jak všechny tyto skupiny zacílit a zároveň vyvážit tak, aby byli všichni spokojení.

Velkou výhodou také je, že DJ může reagovat na aktuální denní na tanečním parketě. Pokud aktuální styl hudby nefunguje, může to změnit. Na druhou stranu, pokud se na jednu skladbu zvedne několik hostů a rozjede se zábava, může na tuto píseň vhodně navázat s další, která bude stylově i tempem podobná.

DJ umí zahrát tak, aby se bavil opravdu každý.

4. PLAYLIST MÁ ŘÁD

Přestože je většinou šance si u DJ nechat zahrát písničku na přání, pořád je tu pověřený člověk, který má nad puštěnou hudbou kontrolu. Zkušený svatební DJ si často písničky na přání nechá před sebou a pustí je až ve vhodný moment. 

Pokud je hudba řešena svépomocí, většinou zhruba po desáté hodině nastane problém. Hosté se sami mezi sebou neshodnou, jaká hudba by měla hrát. Každý si chce prosadit svou oblíbenou píseň a ideálně aby hrála teď hned. 

5. ATMOSFÉRA

Tento bod uvádím sice jako poslední, ale osobně ho vnímám snad jako nejdůležitější. Nic nedokáže dobrou zábavu podpořit více, než právě zmíněná dobrá atmosféra. Kvalitní hudba, ale i profesionální osvětlení, které je již dnes u DJ samozřejmou součástí. Díky tomuto osvětlení je dokonce lepší také výsledné svatební video, neboť i během pozdních hodin nabízí možnost kreativně pracovat se světlem.

Není nic lepšího, než osvětlený tančení parket, který je plný hostů.

Na závěr přidám odkazy na DJ, s kterými jsem měl velmi dobrou osobní zkušenost a to ve všech ohledech a kritériích, které mi příjdou podstatné:
1. Ivo Hilszek: 
2. Jan Meruna

 

 

kontakt

nezávazný formulář
★★★★★

+420 734 687 272   |   info@krystofprsala.cz  

Scroll Up