Covid-19

Přesunutí nebo rušení svatby?

Pokud máte termín svatby od konce května dál, jako reálné v této chvíli vidím tyto možnosti:

  • Nechat svatbu v původně domluveném termínu a čekat, jak se situace během následujících dní bude vyvíjet a potom se rozhodnout,
  • rovnou najít alternativní datum na léto/podzim a svatbu odložit,
  • snížit počet hostů, udělat si intimní obřad v rámci všech opatření a udělat afterparty, až se vše vrátí do normálního stavu,
  • nebo svatbu odložit na rok 2021.

Pokud máte svatbu v dubnu nebo v květnu, pak určitě zvažte přesun termínu svatby na posezónní termíny, nebo na příští rok.

MATRIKA

Nezapomeňte si ověřit, že matrika ve Váš termín bude oddávat. Pokud ne, máte tři možnosti:

  • Církevní obřad
  • Symbolický svatební obřad
  • Odložit termín svatby

V případě církevního obřadu máte možnost kontaktovat faráře, který může oddávat i mimo zasvěcená místa (pravděpodobně budete muset absolvovat několik schůzek). Další možností je symbolický svatební obřad ve čtyřech s tím, že později se uskuteční druhá svatba se všemi hosty. Díky zkušeným profesionálům je možné druhou svatbu zařídit tak, že nikdo nepostřehne rozdíl od té klasické. Máte také více prostoru udělat svatbu podle svých předsav – např. řeč ženicha, čas a místo obřadu, … Další možností je odložit termín svatby minimálně na přelom léta a podzimu.

SVATEBNÍ FILM - AKTUALIZOVANÉ INFO

Pokud u mě máte závazně rezerovaný termín natáčení, máte přednostní možnost rezervaci přesunout na jiný den. Nemusíte platit žádné storno poplatky. Přestože mám v tuto chvíli mnoho poptávek kvůli přesouvání svateb, nechávám čas do 30.4. 2020, kdy se můžete přednostně rozhodnout a případně rezervaci využít pro jiný termín. Díky tomu budete mít na výběr z více termínů, než kdybych v tuto chvíli přijímal nové rezervace. Datum se může vlivem nových skutečností posunout na 31.5. nebo 30.6. 2020, proto doporučuji tyto sránky průběžně sledovat. Shrnutí:

Svatby do 8.6. 2020
Při zrušení svatby automaticky vracím zálohu v plné výši. Možností je také svou rezervaci bezplatně přesunout na jiný termín. Do 30.4. 2020 máte přednostní právo přesunu své rezervace na jiný termín. V této době nebudu přijímat žádné nové rezervace, abyste měli na výběr z co nejvíce volných termínů. Pro přesun své rezervace na jiný termín nemusíte platit žádné pokuty, stornopoplatky atp.

Svatby červenec/srpen:
Také máte možnost do 30.4. 2020 (datum se vlivem nových skutečností může posunout i na 30.5 2020) využít přednostní právo pro přesun své rezervace na jiný termín. Pro ty, kteří se rozhodnou čekat, bude po 30.4. 2020 stále platná možnost svou rezervaci přesunout na jiný termín bez žádých poplatků. Je ale nutno počítat s tím, že již bude k dispozici méně termínů.

Nové rezervace pro rok 2021 a 2022
Nové rezervace budu přijímat od 1.5. 2020. Ověření volnosti termínu a vyžádání dalších informací je možné již teď.

OSOBNÍ SCHŮZKA

Za normálních okolností mám ve zvyku pořádat osobní schůzku v Praze nebo na domluveném místě, kde probereme představy, očekávání, harmonogram atd. Zároveň také rád nevěstu a ženicha poznám ještě před svatbou. Za těchto okolností bohužel není možné osobní schůzku uskutečnit, proto do odvolání bude možná alternativa hovoru přes skype nebo mobilní telefon.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Scroll Up