TRIP NA ICELAND

Naskytla se mi příležitost, která se neodmítá a tak jsem se v únoru vydal na pracovní cestu s mým kamarádem Jirkou Tkadlčíkem a jeho ženou Valerií. Pro ty, kteří Jirku neznají se hodí říct, že je to český Strongman s mnoha úspěchy, mezi které patří i titul nejsilnějšího muže světa v kategorii do 105 kilogramů. Moc díky firmě Czech Virus, díky které jsme mohli tuto expedici uskutečnit!  Finální destinací měl být Iceland, země ohně a ledu. V den příletu byla na Icelandu sněžná bouře a celý týden se rušily lety. Komplikace se nevyhly ani nám, takže jsme museli cestovat přes Milán, Bergamo a Londýn.

Od začátku jsme byli naladěni na pozitivní vlnu, takže jsme si naší expedici nechtěli nechat zkazit a všechny ty fuck upy využili jako příležitost pro další cestování, byť neplánované. Když jsme konečně dorazili na Iceland, přivítala nás opravdu silná bouře, která zavála všechny cesty a v podstatě nešlo vidět na metr před sebe. Dostat se ve dvě hodiny ráno na hotel byla opravdu výzva a velký výstup z komfortní zóny.

Vzhledem k tomu, že spoustu silnic bylo neprůjezdných a uzavřených, dost nám to zkomplikovalo naše plány a vytipovaná místa. Museli jsme tedy improvizovat a Jirka s Valerií rychle sestavili plán B. První zastávkou měly být nádherné Sky Lagoons, ale ještě než jsme se do nich dostali, museli jsme vyřešit auto, kterým jsme zapadli do půl metru hlubokého sněhu. Netrvalo tedy ani 20minut a už jsme znovu byli daleko za hranou naší komfortní zóny. Odhazovat tolik sněhu v tak extrémní zimě a silném větru byl oříšek i pro jednoho z nejsilnějších mužů planety.

Když jsme se konečně dostali do termálních lagun, byl to nádherný zážitek. V tomto mrazivém počasí mělo koupání v termálech jedinečnou atmosféru, o to víc, když jsou tyto laguny přímo u oceánu, kde můžete sledovat velryby. Naše další kroky vedly do nejrůznějších hot potů a hot springs, což jsou místa, kde se můžete koupat uprostřed panenské přírody v horkých pramenech.

Iceland je taky známý pro své vodopády, kterých je tam opravdu hodně a jsou dechberoucí. Po cestě jsme jich potkali hned několik. Vzhledem k tomu, že je Jirka strongman tělem i duší, náš výlet byl tímto sportem protkán od začátku do konce. Navštěvovali jsme různá historická místa spojená s budováním síly. Podívali jsme se například do legendární posilovny Jakabol, kde cvičil světoznámý Jón Pál Sigmarsson.

Naplánované jsme měli i výstupy na sopku a hory, ale vzhledem k aktuálnímu velmi nehostinnému počasí jsme se na tyto místa bohužel nedostali. Máme alespoň další důvod, proč se na Iceland znovu vrátit a pokračovat v prozkoumávání tohoto jedinečného ostrova.

Z celého výletu budou tři videa, která budete moct brzy zhlédnout i na této stránce. Na konec se hodí říct, že se mi utvrdilo rčení ,,What dosent break you out Makes you stronger.“ Tento nápis byl vryt do zdí posilovny Jakabol a řekl bych, že definoval i celou naší cestu. Ta byla od začátku protkaná problémy se zrušením a posunutím letů, nutností koupi nových letenek, zrušení rezervace auta, uzavření silnic, neočekávaných sněžných bouří atp. Přesto jsme celý týden zvládli s dobrou náladou, načerpali spoustu nových životních zkušeností a všechny překážky využili jako příležitost k dalšímu objevování nových míst. A za to jsem moc rád!

pár snímků

VIDEA

Scroll Up