5 momentů ve svatebním videu

Ahoj! V tomto krátkém článku bych rád popsal 5 momentů ve svatebním videu, které jsou z mého pohledu velmi podstatné a dokáží poskládat silný příběh celého svatebního dne. Jdeme na to!

1. RANNÍ PŘÍPRAVY

Začínám tak trochu obávaným natáčením ranních příprav. Na osobní schůzce vždy nevěsty ubezpečuji, že natáčím spíše závěrečnou část příprav. Nejde mi o to, abych na video zachytil BEFORE and AFTER pro šikovné vizážistky 🙂 Je to však část dne, kdy se snažím pracovat maximálně kreativně a soustředit se na dílčí detaily. Ještě důležitější však je nenarušit atmosféru daného okamžiku.

Nevěsta i ženich jsou pár momentů před obřadem pochopitelně nervózní a plní očekávání. Po boku jim stojí ti nejbližší. Někdy maminka, někdy nejlepší kamarád. Právě v těchto chvílích mohu být svědkem krásné a láskyplné podpory, kterou se snažím do svatebního videa zachytit.

U ranních příprav si dovolím zasáhnout pouze do místa dění. Doporučím, kde je v místnosti nejvhodnější místo a světlo. Pak je mým cílem, aby přípravy proběhly tak, jako bych tam vůbec nebyl.

 

2. ,,FIRST LOOK"

Jedna z nejemotivnějších částí celého dne. Moment, kdy ženich poprvé vidí svou krásnou nevěstu. Tomuto momentu věnuji opravdu velkou důležitost a často před obřadem věnuji značný čas vizualizaci dané situace a hledání toho nejlepšího místa, odkud mi neuteče ani jedna slza.

Nevěsta se s ženichem poprvé vidí buď před obřadem, nebo přímo při obřadu. Obě varianty jsou plné emocí. Jestli se ženich do teď tvářil, že se ho to vlastně celé moc netýká, tohle bývá moment, kdy to na něj celé dolehne a pohled na jeho budoucí manželku ho dožene k slzám štěstí.

3. SLIBY

Ptáte se, jak do svého svatebního videa vložit něco opravdu osobního? Co pozvedne hodnotu Vaší vzpomínky i do dalších let? Za mě to jsou určitě vlastnoručně napsané sliby. Ne každý je přirozeně dobrý řečník, ale naštěstí je dostatek času a můžete si své city sepsat na papír.

Někdy se setkávám s obavou, že lidé neradi slyší svůj hlas. Nebojte, nejste jediní! Ve svatebním videu Vás navíc dokonale podpoří vhodně zvolená hudba, která skryje jakoukoliv nedokonalost. 🙂

Natočení svatebních slibů se dá stihnout například po prvním setkání nevěsty a ženicha ještě před obřadem, nebo během focení portrétů během dne. Záleží, co z hlediska Vašeho harmonogramu dává větší smysl.

4. Svatební špalír

Moment, který je plný energie a radosti. Všichni Vaši přátelé, rodina a svatebčané s Vámi oslaví první kroky do společného manželství slavným svatebním špalírem. Svatebčané, kteří tvoří pomyslnou uličku, po novomanželích hází například rýži, která má zajistit plodnost a velkou rodinu.

Místo rýže však můžete pro svou svatbu zvolit i okvětní lístky, konfety nebo třeba bubliny z bublifuku. Jako většina svatebních tradicí má i ulička svou symboliku. Představuje cestu manželským životem. Když se tedy novomanželé dostanou bez obtíží až na její konec, bude i jejich manželský život bez obtíží.

5. První tanec

Také první tanec je jednou z tradic, kterou uvidíte snad na každé svatbě. Někdo natrénuje speciální choreografii na více písniček, někdo si zatančí tak jak v daný moment cítí. Vždy je to však chvíle, kdy se uprostřed kruhu Vaší rodiny a přátel všechna pozornost nasměřuje na Vás. 

Já se snažím vždy trochu pozornosti nasměřovat i na Vaše blízké. Je to totiž další z momentů, kdy se maminky, babičky nebo přátelé neubrání slzám.

Poměrně originálním provedením prvního tance se pro mě v poslední sezóně staly večerní tance spojené s prskavkami. Sice se na ně musí déle čekat, ale spojením dvou obvykle samostatných bodů harmonogramu vznikne opravdu úžasná atmosféra.

Tohle byl krátký popis pěti za mě velmi podstatných momentů, kterým ve svatebním videu dávám velkou důležitost. Vždy se však snažím ke každému přistupovat individuálně a na osobní schůzce se dozvědět, jaké momenty jsou ty nejpodstatnější pro Vás.

Tak zase příště!

Scroll Up