Často kladené otázky

Facebook Instagram YouTube

Je možné abys dojel na naši svatbu i mimo Prahu?

Samozřejmě! Rád cestuji a není žádný problém dojet na jakékoliv místo České republiky i mimo ní. Na místo Vaší svatby mohu vyjíždět z Prahy nebo z Chrudimi, záleží na tom, co je blíž. Za cestu si účtuji pouze proplacení nákladů.

Pracuješ sám nebo je vás více?

Ve většině případů pracuji sám. Výhodu spatřuji hlavně ve volnosti při práci i ve finálním zpracování videa. Zároveň není potřeba platit dalšího člověka, takže je video jednoduše levnější. V případě náročné svatby si s sebou beru asistentku, která mi je pomocníkem. V případě natáčení záběrů z drona je výsledné video dražší o cenu práce druhého kameramana (pilot drona).

Je možné se předem sejít?

Mám ve zvyku pořádat osobní schůzku v Praze nebo na domluveném místě, kde probereme Vaše představy, očekávání, harmonogram atd. Zároveň Vás také rád poznám ještě před svatbou. Pokud z jakýchkoliv důvodů není možné osobní schůzku uskutečnit, je možné vše domluvit alespoň telefonátem přes skype. Osobní schůzka se vždy nese v příjemné a přátelské atmosféře.

Jak probíhá tvá práce při natáčení?

Většinou si lidé na svatbě myslí, že jsem jeden z hostů. Při natáčení se snažím pracovat diskrétně a zbytečně na sebe nestrhávat pozornost. Věřím, že díky tomu se lidé cítí před mou kamerou příjemně. Někdy ani netuší, že je zrovna natáčím. Tak vznikají záběry plné emocí.

Do kdy budeš na svatbě natáčet?

Přestože nikdy neříkám přesný čas, do kdy budu natáčet, vždy jsem na svatbě až do noci. Věřím, že svatební video potřebuje záběry z párty a pořádné zábavy.

Jak řešíš záznam zvuku?

Po letech zkušeností s nejrůznějšími variantami se mi nejvíce osvědčilo používání malých a velmi kvalitních diktafonů od Sony. Jsou připravené během pár vteřin a vůbec nejdou vidět. Nemusíme se zdržovat schováváním dlouhých kabelů atp. Těchto diktafonů mám více a většinou je dávám do kapsy u saka (jsou velké zhruba jako zapalovač).

Jaké používáš kamery?

Možná už jste zjistili, že nejsem typ kameramana, který je posedlý technikou. Ztěžejní informace je, že mám po ruce záložní techniku v případě jakéhokoliv problému, který může nastat. Momentálně natáčím videa s nejnovějšími typy kamer od sony řady alpha.

 

Co je finální produkt?

V první řadě ode mě dostanete originální, emocionální příběh Vašeho svatebního dne. Jedná se o sestřih těch nejlepších záběrů s hudbou a proslovem, který je zhruba 3-6 minut dlouhý. Dále přidám druhé video, kde je ponechán původní zvuk a hudba jen tiše hraje v pozadí. Druhé video je zhruba 20-25 minut dlouhé.

Kolik stojí svatební video?

Každá svatba je trochu jiná a potřebuje svůj individuální přístup. Jednotlivé balíčky můžeme po dohodě nastavit přesně dle Vašich představ. Pro cenovou nabídku a volné termíny mi prosím napište na e-mail, nebo využijte kontaktní formulář.

Jak si máme rezervovat termín?

Pokud mám termín volný, proběhla mezi námi nějaká komunikace a chcete abych byl součástí Vaší svatby, tak zbývá už jen složit zálohu ve výši 30% z ceny videa. Tím bude Váš termín závazně rezervován. Záloha se odečítá z finální ceny videa.

Mohl bys nám svatbu rovnou nafotit?

Vždy se snažím odvádět co nejkvalitnější práci. Natáčení svatby je velká zodpovědnost a vyžaduje plné soustředění od začátku do konce. Prakticky není možné, aby jeden člověk svatbu natočil i nafotil kvalitně. Pokud někdo takovou službu nabízí, většinou sleduje pouze zisk a na kvalitě jeho práce je to vidět. Při mé práci jsem potkal fotografy, kteří jsou opravdoví profesionálové a rád Vám je doporučím.

Můžeme si vybrat hudbu do videa?

Vždy přivítám jakékoliv návrhy z Vaší strany. Vybírání hudby je zdlouhavý proces, který mnohdy trvá i několik hodin. Vybírám hudbu podle atmosféry i emocí, které jsem na svatbě cítil. Hudba musí také ladit s tónem hlasu a přednesem oddávajícího. Mějte na paměti, že hudba použitá ve svatebním videu musí být licencovaná. Získání licence od písniček, které slyšíte v rádiích, je nesmírně složité a nákladné. Proto vždy volím hudbu od méně známých, ale velmi talentovaných vydavatelů. Zároveň je pak video více orgininální.

Co když z jakéhokoliv důvodu nebudeš moct naší svatbu natočit?

Člověk by neměl přivolávat nic zlého. Samozřejmě nežijeme v ideálním světě a nějaký problém může nastat u kohokoliv, koho si objednáte. Jsem rád, že jsem součástí velké komunity kameramanů a mám kontakty na mnohé z nich. V případě potřeby jsem samozřejmě schopen za sebe rychle najít velmi kvalitní náhradu. Nic méně se to nikdy nestalo a já doufám, že ani nestane. Přesto je dobré být připraven.

1.2.2019