o mně

Jmenuji se Kryštof, je mi 23 let, momentálně studuji Univerzitu Karlovu a rád sportuji. Designu a kameře se věnuji již od dětství. Baví mě detaily a opravdové emoce. Prostřednictvím videa se snažím převyprávět Váš příběh. Většinu záběrů natáčím jednou malou kamerou a jedním malým objektivem. Neberu s sebou žádné osvětlovací lampy nebo velké stabilizační konstrukce. Věřím, že není potřeba zmateně pobíhat ze strany na stranu, abych natočil všechno co se hýbe. Dokáži se soustředit na důležité momenty svatby, vnímat atmosféru, natočit vše důležité a přitom si zachovat uvolněný a usměvavý přístup. Jde přeci o kvalitu. Nevěstu a ženicha netlačím do nepřirozeného pózování. Můj přístup je nechat svatbu plynout a zachytit její nejlepší momenty. Vaši svatbu se snažím zdokumentovat kreativně, ale zároveň na sebe zbytečně nepoutat pozornost.

Pracuji opravdu velmi diskrétně. Nepatřím k těm, kteří kolem Vás budou při obřadu kroužit s velkými krámy a Vaši hosté ani neuvidí první polibek. Většinou na svatbě splynu s davem. Dalo by se říct, že jsem tvůrce videí také pro lidi, kteří na své svatbě kameramana nechtějí. Od nevěsty a ženicha často zpětně slyším, že si jejich hosté ani nevšimli, že na svatbě nějaký kameraman byl. Snažím se, aby má videa měla filmový nádech a cesta k jeho dosažení byla co nejjednodušší.

Nikdy nepříjmám více než 15 rezervací za rok. Díky tomu mohu každému garantovat, že svou práci odvedu s plným nasazením. Zároveň pro mě nevěsta s ženichem nejsou pouze dalšími klienty, ale osobnostmi, které rád poznám na osobní schůzce a vždy se mi silně vryjí do paměti. Snažím se tvořit nadčasová videa, která budou Váš svatební příběh vyprávět i dalším generacím.

Samozřejmě! Rád cestuji a není žádný problém dojet na jakékoliv místo České republiky i mimo ní. Na místo Vaší svatby mohu vyjíždět z Prahy nebo z Chrudimi, záleží na tom, co je blíž. Za cestu si účtuji pouze proplacení nákladů.

Ve většině případů pracuji sám. Výhodu spatřuji hlavně ve volnosti při práci i ve finálním zpracování videa. Zároveň není potřeba platit dalšího člověka, takže je video jednoduše levnější. V případě náročné svatby si s sebou beru asistentku, která mi je pomocníkem. V případě natáčení záběrů z drona je přítomen specialista na letecké záběry.

Mám ve zvyku pořádat osobní schůzku v Praze nebo na domluveném místě, kde probereme Vaše představy, očekávání, harmonogram atd. Zároveň Vás také rád poznám ještě před svatbou. Pokud z jakýchkoliv důvodů není možné osobní schůzku uskutečnit, je možné vše domluvit alespoň telefonátem přes skype. Osobní schůzka se vždy nese v příjemné a přátelské atmosféře.

V první řadě ode mě dostanete originální, emocionální příběh Vašeho svatebního dne. Jedná se o sestřih těch nejlepších záběrů s hudbou a proslovem, který je zhruba 3-6 minut dlouhý. Dále přidám druhé video, kde je ponechán původní zvuk a hudba jen tiše hraje v pozadí. Druhé video je zhruba 20-30 minut dlouhé.

Pokud mám termín volný, proběhla mezi námi nějaká komunikace a chcete abych byl součástí Vaší svatby, tak zbývá už jen složit zálohu ve výši 30% z ceny videa. Tím bude Váš termín závazně rezervován. Záloha se odečítá z finální ceny videa.

Vždy se snažím odvádět co nejkvalitnější práci. Natáčení svatby je velká zodpovědnost a vyžaduje plné soustředění od začátku do konce. Prakticky není možné, aby jeden člověk svatbu natočil i nafotil kvalitně. Proto nabízím společný balíček s fotografem Markem Topolářem.